Hevosten aiemmat kohtaamiset

Kuinka kävi aiemmilla kerroilla, kun tänään samassa lähdössä juoksevat hevoset ottivat toisistaan mittaa? Sen näet tästä. Voit tutkia kohtaamisia vuoden 2006 alusta alkaen tähän päivään saakka.

IS Ravit suosittelee: poimi peleihisi etenkin niitä hevosia, jotka ovat vääntäneet tutut vastustajat useasti siltaan. Tuoreimmat kohtaamiset ansaitsevat tietysti suurimman painoarvon. Huomioi myös lähtöratojen ja kilpailumatkojen vaikutus.

Jos et halua tutkia valmista lähtöä lähtölistasivujemme linkkien alta ("Lähdön hevosten aiemmat kohtaamiset"), niin syötä tähän itse syynättäväksi yksi taistelupari, tai kasaa vaikka kokonainen unelmalähtösi. Voit valita listattavaksi 2-16 hevosen aiemmat kohtaamiset.

Kun olet syöttänyt ja valinnut ensimmäiset haluamasi hevosen, klikkaa "Lisää hevonen", ja valitse seuraava. Kun hevoslistasi on valmis, klikkaa "Vertaa hevosia".



Vapaavalintaiset hevoset:
Valitse 1. hevonen:

Lähdön hevosten aiemmat kohtaamiset


Kuinka kävi aiemmilla kerroilla, kun tänään samassa lähdössä juoksevat hevoset ottivat toisistaan mittaa? Sen näet tästä. Voit tutkia kohtaamisia vuoden 2006 alusta alkaen tähän päivään saakka.

IS Ravit suosittelee: poimi peleihisi etenkin niitä hevosia, jotka ovat vääntäneet tutut vastustajat useasti siltaan. Tuoreimmat kohtaamiset ansaitsevat tietysti suurimman painoarvon. Huomioi myös lähtöratojen ja kilpailumatkojen vaikutus.

Jos et halua tutkia valmista lähtöä, niin poimi itse listalle yksi taistelupari, tai kasaa vaikka kokonainen unelmalähtösi. Voit valita listattavaksi 2-16 hevosen aiemmat kohtaamiset.

Kun olet syöttänyt ja valinnut ensimmäiset haluamasi hevosen, klikkaa "Lisää hevonen", ja valitse seuraava. Kun hevoslistasi on valmis, klikkaa "Vertaa hevosia".


Valitse vertailtavat hevoset itse »

Kaustinen - Perjantai 31.12.2010 - Lähtö 9

Hevosten edelliset kohtaamiset - Kaustinen perjantai 31.12.2010 - Lähtö 9



Halsua Sunnuntai 05.07.2015 lähtö 7
Nimi Ma/Ra Sij. Km-a Ker. Ohjastaja
Wasa Aragorn 2100:11 6 17,9 35,9 J-P Kauhanen
Skyhill Samba 2100:10 9 18,5 53,3 V-E Paavola
 
Kalajoki Lauantai 20.06.2015 lähtö 7
Wasa Aragorn 2060:2 6 16,7 30,6 Pa Ahonen
Skyhill Samba 2060:12 9 16,8 76,5 J Valli
 
Oulu Maanantai 08.06.2015 lähtö 7
Wasa Aragorn 2100:7 8 17,7 12,6 Pa Ahonen
Skyhill Samba 2100:11 11 18,0 78,3 V-E Paavola
 
Haapajärvi Perjantai 01.05.2015 lähtö 8
Skyhill Samba 2060:2 2 17,4 12,7 V-E Paavola
Wasa Aragorn 2060:6 7 18,0 18,6 Pa Ahonen
 
Kaustinen Maanantai 08.12.2014 lähtö 4
Urban Express 2620:2 0 - 62,0 J Jylhä
Yashin Boko 2620:3 0 - 62,0 V-E Paavola
 
Ylivieska Sunnuntai 30.11.2014 lähtö 5
Skyhill Samba 1600:10 4 16,6ax 13,8 V-E Paavola
Wasa Aragorn 1600:3 8 17,1a 23,8 Pa Ahonen
 
Ylivieska Sunnuntai 09.11.2014 lähtö 7
Wasa Aragorn 1600:8 8 17,8 31,2 Pa Ahonen
Skyhill Samba 1600:6 10 18,3x 6,5 V-E Paavola
 
Oulu Maanantai 03.11.2014 lähtö 9
Riddle Nibs 1600:5 8 18,3a 120,0 M Takalo
Yashin Boko 1600:10 hlo 19,7a 53,3 H Puutio
 
Ylivieska Sunnuntai 12.10.2014 lähtö 7
Skyhill Samba 1600:3 3 16,3 18,2 V-E Paavola
Wasa Aragorn 1600:1 p - 0,0 Pa Ahonen
 
Seinäjoki Tiistai 09.09.2014 lähtö 9
Skyhill Samba 2100:4 4 16,0a 67,1 V-E Paavola
Wasa Aragorn 2100:12 10 16,4a 53,7 Pa Ahonen
 
Ylivieska Sunnuntai 10.08.2014 lähtö 7
Wasa Aragorn 1600:1 2 15,1 14,6 Pa Ahonen
Skyhill Samba 1600:10 3 15,3 26,7 V-E Paavola
 
Kalajoki Torstai 07.08.2014 lähtö 6
Yashin Boko 2080:2 6 18,4 106,6 V-E Paavola
Riddle Nibs 2060:3 13 19,5 213,3 M Takalo
 
Haapajärvi Sunnuntai 20.07.2014 lähtö 7
Riddle Nibs 2060:3 7 17,8 72,0 M Takalo
Wasa Aragorn 2080:1 8 17,1 24,0 Pa Ahonen
Yashin Boko 2060:2 hlo 18,0 45,2 H Puutio
 
Ylivieska Perjantai 27.06.2014 lähtö 5
Wasa Aragorn 1600:3 5 16,5a 41,5 N Jokela
Skyhill Samba 1600:11 hpl -a 10,8 M Jaara
 
Ylivieska Maanantai 21.04.2014 lähtö 6
Skyhill Samba 1600:1 6 15,6ax 11,3 He Hietanen
Wasa Aragorn 1600:8 7 15,8a 77,0 A Kytölä
 
Seinäjoki Perjantai 11.04.2014 lähtö 5
Sister's Boy 2100:1 6 16,9a 30,1 J Länsimäki
Wasa Aragorn 2100:11 p -a 0,0 T Salojensaari
 
Seinäjoki Tiistai 07.01.2014 lähtö 4
Skyhill Samba 1600:12 6 15,9a 9,5 Ah Antti-Roiko
Wasa Aragorn 1600:3 9 16,8a 14,5 Jo Länsimäki
 
Kaustinen Perjantai 29.11.2013 lähtö 6
Skyhill Samba 2100:4 5 18,0 10,1 J Länsimäki
Wasa Aragorn 2100:2 hll - 6,2 Jo Länsimäki
 
Ylivieska Sunnuntai 17.11.2013 lähtö 10
Riddle Nibs 1600:4 6 18,1a 60,1 M Takalo
Yashin Boko 1600:1 9 19,4a 72,1 M Jutila
 
Kaustinen Perjantai 25.10.2013 lähtö 4
Wasa Aragorn 2120:2 1 17,8 2,0 Jo Länsimäki
Riddle Nibs 2100:6 6 20,2 60,4 M Takalo
 
Halsua Sunnuntai 30.06.2013 lähtö 6
Urban Express 2100:6 5 18,2x 31,9 J Jylhä
Sister's Boy 2100:2 8 18,3 30,8 Ka Kuusisto
Wasa Aragorn 2120:4 10 17,9 44,7 Jo Länsimäki
 
Kaustinen Sunnuntai 24.03.2013 lähtö 3
Lumbermans G. 2100:1 1 m20,4a 11,7 Te Länsimäki
Sister's Boy 2100:10 2 m20,5a 12,7 M Fors
 
Oulu Tiistai 08.01.2013 lähtö 6
Urban Express 2100:10 7 18,0a 27,3 J Jylhä
Riddle Nibs 2100:3 10 19,2a 101,1 M Takalo
 
Ylivieska Perjantai 31.08.2012 lähtö 9
Urban Express 1600:4 3 16,2a 25,9 J Jylhä
Yashin Boko 1600:3 k -ax 7,2 N Jokela
 
Kuopio Perjantai 24.08.2012 lähtö 2
Lumbermans G. 2120:3 7 m20,5 25,7 Su Klemola
Manstone's Power 2120:6 11 m20,8x 34,8 A-M Ollila
 
Lapua Torstai 09.08.2012 lähtö 8
Lumbermans G. 2100:5 2 m20,1 8,4 Te Länsimäki
Sister's Boy 2120:2 6 m20,8 7,7 M Fors
 
Kalajoki Keskiviikko 25.07.2012 lähtö 3
Lumbermans G. 2080:2 5 m21,2x 2,5 Su Klemola
Manstone's Power 2080:1 hpl m- 3,7 A-M Ollila
 
Sunnuntai 08.07.2012 lähtö 10
Lumbermans G. 2080:9 0 m- 10,2 Su Klemola
Manstone's Power 2080:4 0 m- 7,4 A-M Ollila
 
Pihtipudas Sunnuntai 08.07.2012 lähtö 10
Lumbermans G. 2080:9 2 m18,7 10,2 Su Klemola
Manstone's Power 2080:4 5 m19,7x 7,4 A-M Ollila
 
Halsua Keskiviikko 20.06.2012 lähtö 6
Lumbermans G. 2080:2 1 m21,8 kl Mer Laurila
Manstone's Power 2080:4 3 m22,6 kl A-M Ollila
 
Ylivieska Lauantai 09.06.2012 lähtö 7
Urban Express 1600:6 3 14,8a 56,6 J Jylhä
Yashin Boko 1600:1 9 16,1ax 12,2 A Antti-Roiko
 
Ylivieska Perjantai 27.04.2012 lähtö 5
Urban Express 2100:2 4 19,8 30,3 J Jylhä
Yashin Boko 2100:8 p - 0,0 Han Hietanen
 
Ylivieska Maanantai 09.04.2012 lähtö 5
Yashin Boko 3120:6 7 20,7 3,9 N Jokela
Lumbermans G. 3100:7 hll - 110,3 M Jutila
 
Seinäjoki Torstai 05.04.2012 lähtö 8
Wasa Aragorn 2100:12 4 17,9a 71,5 J Länsimäki
Skyhill Samba 2100:6 11 19,0ax 19,4 M Jaara
 
Kaustinen Perjantai 16.03.2012 lähtö 2
Skyhill Samba 2100:1 3 19,6a 10,4 Ah Antti-Roiko
Wasa Aragorn 2100:5 5 19,6a 5,5 J Länsimäki
 
Ylivieska Sunnuntai 29.01.2012 lähtö 5
Yashin Boko 2120:6 4 20,8 13,4 N Jokela
Urban Express 2120:3 7 21,0 57,2 J Jylhä
 
Kaustinen Sunnuntai 08.01.2012 lähtö 6
Urban Express 2100:9 3 19,5 13,9 J Jylhä
Warm Breeze 2100:5 10 20,0 75,3 M Kemppainen
 
Seinäjoki Sunnuntai 11.12.2011 lähtö 11
Wasa Aragorn 2620:7 6 19,3 2,3 J Länsimäki
Warm Breeze 2600:2 10 20,5 36,2 M Kemppainen
 
Oulu Maanantai 28.11.2011 lähtö 3
Sister's Boy 3120:5 7 21,0 44,4 Mi Tenhunen
Riddle Nibs 3120:2 hpl - 80,0 M Takalo
Lumbermans G. 3120:1 p - 0,0 Ah Antti-Roiko
 
Kaustinen Sunnuntai 27.11.2011 lähtö 9
Warm Breeze 2120:1 8 17,6 216,7 M Kemppainen
Lumbermans G. 2100:3 11 18,7 40,6 Ah Antti-Roiko
 
Kaustinen Perjantai 07.10.2011 lähtö 3
Manstone's Power 2100:1 7 21,0ax 34,2 He Hietanen
Lumbermans G. 2100:5 p -a 0,0 A Kela
 
Ylivieska Lauantai 24.09.2011 lähtö 5
Urban Express 2100:7 2 18,1a 34,0 J Jylhä
Lumbermans G. 2100:12 12 19,3ax 85,1 Pe Honkanen
 
Seinäjoki Maanantai 22.08.2011 lähtö 10
Skyhill Samba 2100:1 1 17,9 3,3 Ah Antti-Roiko
Chip Chopper 2100:5 hpl - 18,0 V-P Reis
 
Kajaani Torstai 28.07.2011 lähtö 4
Skyhill Samba 2100:7 1 17,9 15,1 Ah Antti-Roiko
Manstone's Power 2100:4 9 20,1x 14,4 J-P Kauhanen
 
Vaasa Torstai 14.07.2011 lähtö 6
Mike Peters Hope 2100:2 3 16,0a 7,8 Hen Ala-Korpi
Lumbermans G. 2100:7 8 17,8ax 43,9 Ah Antti-Roiko
 
Kalajoki Lauantai 25.06.2011 lähtö 6
High Heels 2080:4 4 18,8 157,0 P Jylhä
Manstone's Power 2080:2 5 18,8 52,3 He Hietanen
 
Kalajoki Lauantai 18.06.2011 lähtö 5
High Heels 2060:5 8 20,4 30,6 P Jylhä
Lumbermans G. 2080:2 hll - 36,0 A Kela
 
Kaustinen Lauantai 28.05.2011 lähtö 7
Wasa Aragorn 2120:5 3 16,9 5,9 J Länsimäki
Urban Express 2100:3 12 18,9x 73,1 P A Ylitalo
 
Kokkola Torstai 26.05.2011 lähtö 4
Lumbermans G. 2120:1 hpl - 46,2 Ah Antti-Roiko
Skyhill Samba 2100:9 hpl - 17,0 Han Hietanen
 
Vaasa Sunnuntai 22.05.2011 lähtö 5
Urban Express 2600:6 4 17,9a 89,1 P A Ylitalo
Riddle Nibs 2600:12 8 18,2a 47,9 N Jokela
 
Kaustinen Sunnuntai 15.05.2011 lähtö 5
Riddle Nibs 2120:2 10 18,5x 102,2 Mi Peränen
High Heels 2100:4 12 20,0x 110,7 P Jylhä
 
Haapajärvi Sunnuntai 01.05.2011 lähtö 9
Riddle Nibs 2080:8 5 18,8 51,8 Mi Peränen
Warm Breeze 2080:6 7 19,2 69,1 M Kemppainen
 
Kuopio Perjantai 01.04.2011 lähtö 3
Mike Peters Hope 2100:2 4 18,4a 3,6 Hen Ala-Korpi
Warm Breeze 2100:5 8 19,1a 65,6 M Kemppainen
 
Kaustinen Sunnuntai 13.03.2011 lähtö 10
Skyhill Samba 2120:1 11 21,0x 41,5 N Jokela
Mike Peters Hope 2120:7 hlo 18,8x 8,9 Hen Ala-Korpi
 
Seinäjoki Maanantai 28.02.2011 lähtö 9
Sani's Star 2120:8 2 17,3 6,4 M Jaara
Chip Chopper 2100:5 p - 0,0 T E Mäenpää
 
Kaustinen Sunnuntai 20.02.2011 lähtö 4
Wasa Aragorn 2100:10 1 18,1a 2,8 J Länsimäki
Yashin Boko 2100:9 2 18,2a 11,8 N Jokela
 
Ylivieska Sunnuntai 13.02.2011 lähtö 5
Yashin Boko 2100:6 1 20,4 3,1 N Jokela
Riddle Nibs 2100:2 3 20,9 45,9 Tapa Kinnunen
 
Seinäjoki Lauantai 29.01.2011 lähtö 11
Yashin Boko 1600:6 7 17,4ax 6,7 N Jokela
Urban Express 1600:5 10 19,8a 54,2 P A Ylitalo
 
Kaustinen Sunnuntai 23.01.2011 lähtö 2
Sani's Star 2100:10 1 17,8a 1,3 M Jaara
Mike Peters Hope 2100:8 5 18,7a 20,2 Hen Ala-Korpi
 
Kaustinen Sunnuntai 09.01.2011 lähtö 9
Lumbermans G. 2120:5 5 19,7x 42,4 Ah Antti-Roiko
Cross Swords 2100:2 hll - 101,8 V Pohjola
 
Oulu Keskiviikko 15.12.2010 lähtö 4
Sani's Star 2100:4 1 18,7a 1,9 M Jaara
Manstone's Power 2100:10 7 19,9ax 12,5 N Jokela
 
Kuopio Lauantai 11.12.2010 lähtö 9
Sister's Boy 2100:2 2 20,5a 5,1 J Ruotsalainen
Warm Breeze 2100:6 9 22,3a 16,1 M Kemppainen
 
Kaustinen Perjantai 10.12.2010 lähtö 2
Mike Peters Hope 2100:7 3 20,2a 4,4 Hen Ala-Korpi
High Heels 2100:2 5 21,7a 33,0 P Jylhä
 
Seinäjoki Sunnuntai 05.12.2010 lähtö 4
Yashin Boko 2100:8 3 17,9a 7,7 N Jokela
Wasa Aragorn 2100:4 p -a 0,0 J Länsimäki
 
Kaustinen Sunnuntai 21.11.2010 lähtö 9
Wasa Aragorn 2120:3 2 16,9 5,7 J Länsimäki
Riddle Nibs 2120:8 7 18,3 61,1 Tapa Kinnunen
Warm Breeze 2120:10 p - 0,0 M Kemppainen
 
Ylivieska Lauantai 13.11.2010 lähtö 5
Warm Breeze 2120:7 5 19,2 66,8 M Kemppainen
Lumbermans G. 2120:6 8 19,4 12,8 Ah Antti-Roiko
 
Ylivieska Lauantai 13.11.2010 lähtö 9
Riddle Nibs 2120:1 3 19,5 78,2 Tapa Kinnunen
Skyhill Samba 2100:5 hll - 15,9 J-P Niskanen
 
Kaustinen Sunnuntai 31.10.2010 lähtö 10
Wasa Aragorn 2120:1 1 18,5 4,5 J Länsimäki
Urban Express 2120:7 p - 0,0 N Jokela
 
Vaasa Torstai 16.09.2010 lähtö 3
Sani's Star 2100:3 5 21,1ax 2,4 H Silakka
Debbie's Ann 2100:2 hll -a 27,6 M Laurila
 
Oulu Keskiviikko 25.08.2010 lähtö 2
Skyhill Samba 2100:8 1 19,7a 3,3 Ja Rintala
Lumbermans G. 2100:3 hll -a 9,6 Ah Antti-Roiko
 
Vaasa Sunnuntai 15.08.2010 lähtö 2
Wasa Aragorn 2100:6 2 16,9a 10,8 J Länsimäki
Mike Peters Hope 2100:2 p -a 0,0 Hen Ala-Korpi
 
Teivo Tiistai 27.07.2010 lähtö 3
Wasa Aragorn 2100:3 2 17,6a 10,1 J Lukkari
Skyhill Samba 2100:1 hlo 17,2a 5,3 M Hautakoski
 
Kaustinen Perjantai 02.07.2010 lähtö 2
Urban Express 2120:1 3 16,5 59,4 P A Ylitalo
Chip Chopper 2100:6 hll - 2,1 A Teivainen
 
Härmä Torstai 01.07.2010 lähtö 8
Lumbermans G. 2060:1 3 18,8x 19,2 Ah Antti-Roiko
Debbie's Ann 2020:1 hll - 19,2 J-P Laurila
 
Kalajoki Lauantai 26.06.2010 lähtö 7
Lumbermans G. 2060:5 hpl - 8,5 Ah Antti-Roiko
Yashin Boko 2080:2 p - 0,0 Pa Ahonen
 
Vaasa Torstai 24.06.2010 lähtö 1
Wasa Aragorn 2100:10 1 17,2a 4,2 J Länsimäki
High Heels 2100:1 4 18,0a 28,5 P Jylhä
 
Kokkola Torstai 20.05.2010 lähtö 9
Mike Peters Hope 2100:6 8 18,5x 12,1 Hen Ala-Korpi
High Heels 2120:1 12 18,1 48,4 P Jylhä
 
Kaustinen Lauantai 27.03.2010 lähtö 11
Urban Express 2100:11 4 19,9a 64,4 P A Ylitalo
Riddle Nibs 2100:1 6 20,2ax 25,7 T Okkolin
 
Seinäjoki Sunnuntai 21.02.2010 lähtö 9
Urban Express 2120:5 0 - 0,0 P A Ylitalo
Wasa Aragorn 2100:4 0 - 0,0 He Hietanen
 
Kaustinen Perjantai 11.12.2009 lähtö 10
Lumbermans G. 2120:3 3 19,6 4,4 Ah Antti-Roiko
Skyhill Samba 2100:4 hll - 7,3 He Hietanen
 
Kaustinen Sunnuntai 22.11.2009 lähtö 5
Manstone's Power 2100:6 7 20,4ax 14,2 V-E Paavola
Lumbermans G. 2100:4 hll -a 2,5 Ah Antti-Roiko
 
Oulu Lauantai 14.11.2009 lähtö 2
Lumbermans G. 2100:9 1 20,8x 4,9 Ah Antti-Roiko
Mike Peters Hope 2100:10 7 21,8x 4,0 Hen Ala-Korpi
 
Ylivieska Lauantai 07.11.2009 lähtö 21
Fortune Victory 2100:2 4 21,7x kl Pe Honkanen
Sani's Star 2120:4 p - kl He Hietanen
 
Kaustinen Perjantai 30.10.2009 lähtö 21
Skyhill Samba 2100:7 1 19,8 kl M Jaara
High Heels 2100:6 4 20,5 kl J Hietaniemi
 
Kaustinen Sunnuntai 04.10.2009 lähtö 1
High Heels 2120:5 10 20,0 13,6 J Hietaniemi
Debbie's Ann 2100:5 14 24,3x 32,6 M Laurila
 
Haapajärvi Sunnuntai 19.07.2009 lähtö 8
Warm Breeze 2080:5 7 19,2 39,5 M Kemppainen
Skyhill Samba 2060:9 hpl - 94,8 Pa Ahonen
 
Halsua Sunnuntai 05.07.2009 lähtö 6
Warm Breeze 2120:2 2 18,9 24,8 M Kemppainen
Urban Express 2120:6 12 21,0x 10,9 P A Ylitalo
 
Kalajoki Lauantai 20.06.2009 lähtö 11
Yashin Boko 2080:1 2 19,4 2,8 Pa Ahonen
Urban Express 2120:1 p - 0,0 P A Ylitalo
 
Seinäjoki Maanantai 27.04.2009 lähtö 2
Debbie's Ann 2100:5 3 20,1 10,3 M Laurila
Yashin Boko 2100:9 hlo 18,5 3,8 He Hietanen
 
Kaustinen Sunnuntai 22.02.2009 lähtö 21
Fortune Victory 2100:1 2 19,0 kl V-E Paavola
Urban Express 2100:6 8 23,0x kl T Paavola-Ylitalo
 
Ylivieska Perjantai 23.01.2009 lähtö 21
Fortune Victory 2100:2 1 22,2 kl V-E Paavola
Skyhill Samba 2120:5 3 23,6 kl M Jaara
 
Seinäjoki Maanantai 10.11.2008 lähtö 9
Riddle Nibs 2100:2 7 20,2 11,7 Tapa Kinnunen
Warm Breeze 2100:7 10 20,8 19,9 M Kemppainen