Hevosten aiemmat kohtaamiset

Kuinka kävi aiemmilla kerroilla, kun tänään samassa lähdössä juoksevat hevoset ottivat toisistaan mittaa? Sen näet tästä. Voit tutkia kohtaamisia vuoden 2006 alusta alkaen tähän päivään saakka.

IS Ravit suosittelee: poimi peleihisi etenkin niitä hevosia, jotka ovat vääntäneet tutut vastustajat useasti siltaan. Tuoreimmat kohtaamiset ansaitsevat tietysti suurimman painoarvon. Huomioi myös lähtöratojen ja kilpailumatkojen vaikutus.

Jos et halua tutkia valmista lähtöä lähtölistasivujemme linkkien alta ("Lähdön hevosten aiemmat kohtaamiset"), niin syötä tähän itse syynättäväksi yksi taistelupari, tai kasaa vaikka kokonainen unelmalähtösi. Voit valita listattavaksi 2-16 hevosen aiemmat kohtaamiset.

Kun olet syöttänyt ja valinnut ensimmäiset haluamasi hevosen, klikkaa "Lisää hevonen", ja valitse seuraava. Kun hevoslistasi on valmis, klikkaa "Vertaa hevosia".



Vapaavalintaiset hevoset:
Valitse 1. hevonen:

Lähdön hevosten aiemmat kohtaamiset


Kuinka kävi aiemmilla kerroilla, kun tänään samassa lähdössä juoksevat hevoset ottivat toisistaan mittaa? Sen näet tästä. Voit tutkia kohtaamisia vuoden 2006 alusta alkaen tähän päivään saakka.

IS Ravit suosittelee: poimi peleihisi etenkin niitä hevosia, jotka ovat vääntäneet tutut vastustajat useasti siltaan. Tuoreimmat kohtaamiset ansaitsevat tietysti suurimman painoarvon. Huomioi myös lähtöratojen ja kilpailumatkojen vaikutus.

Jos et halua tutkia valmista lähtöä, niin poimi itse listalle yksi taistelupari, tai kasaa vaikka kokonainen unelmalähtösi. Voit valita listattavaksi 2-16 hevosen aiemmat kohtaamiset.

Kun olet syöttänyt ja valinnut ensimmäiset haluamasi hevosen, klikkaa "Lisää hevonen", ja valitse seuraava. Kun hevoslistasi on valmis, klikkaa "Vertaa hevosia".


Valitse vertailtavat hevoset itse »

Oulu -  - Lähtö 31

Hevosten edelliset kohtaamiset - Oulu maanantai 12.11.2007 - Lähtö 31



Kaustinen Sunnuntai 09.02.2014 lähtö 31
Nimi Ma/Ra Sij. Km-a Ker. Ohjastaja
Mystical Zinda 1528 Sh 1220:3 4 237,2x kl Ane Antti-Roiko
Rosenbergs Axa 1220:2 8 252,8x kl Ka Hölttä
 
Tornio Lauantai 03.09.2011 lähtö 31
Fanny Vi 1200:1 3 233,8x kl Ne Lindholm
Jella 1100:2 6 251,8x kl R-M Kursula
 
Kemijärvi Lauantai 09.07.2011 lähtö 31
Fanny Vi 1160:1 6 243,4 kl L Alapekkala
Jella 1080:1 p - kl R-M Kursula
 
Tornio Tiistai 05.07.2011 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 1 232,5 kl Ne Lindholm
Jella 1160:1 p - kl R-M Kursula
 
Rovaniemi Maanantai 13.06.2011 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 4 236,7 kl Ne Lindholm
Jella 1140:1 7 253,2x kl R-M Kursula
 
Rovaniemi Sunnuntai 27.03.2011 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 4 240,7 kl Ne Lindholm
Jella 1100:2 6 301,8x kl Ju Oikarainen
 
Oulu Lauantai 27.11.2010 lähtö 31
Jella 1120:2 3 300,7 kl I Palojärvi
Mira Iii 1566 Sh 1200:1 7 302,7x kl N Holmström
 
Rovaniemi Lauantai 23.10.2010 lähtö 31
Jella 1120:1 2 257,1x kl E Jokinen
Allgunnens Viking 1220:2 5 248,4 kl Ju Oikarainen
 
Ylivieska Perjantai 23.07.2010 lähtö 31
Mystical Zinda 1528 Sh 1200:1 3 235,3x kl M Kaappola
Mira Iii 1566 Sh 1100:3 4 251,0x kl N Holmström
 
Sunnuntai 18.07.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1200:2 0 - kl Ne Lindholm
Wikners Lauritz 1100:1 0 - kl I Lantto
 
Kurtakko Sunnuntai 18.07.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1200:2 1 231,9x kl Ne Lindholm
Wikners Lauritz 1100:1 2 249,5x kl I Lantto
 
Tornio Lauantai 10.07.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 3 237,8x kl Ne Lindholm
Wikners Lauritz 1140:1 6 253,1x kl I Lantto
Allgunnens Viking 1200:2 10 248,8x kl E Kantola
Mira Iii 1566 Sh 1120:1 11 301,8x kl N Holmström
 
Sodankylä Lauantai 03.07.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1220:2 1 238,0 kl Ne Lindholm
Wikners Lauritz 1160:3 6 251,9x kl I Lantto
 
Rovaniemi Lauantai 26.06.2010 lähtö 31
Wikners Lauritz 1160:3 5 251,6 kl I Lantto
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 8 300,7x kl N Holmström
 
Suomussalmi Sunnuntai 13.06.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1100:2 1 237,3 kl Ne Lindholm
Allgunnens Viking 1100:1 4 245,3 kl E Kantola
 
Tornio Lauantai 22.05.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1200:2 1 238,8 kl Ne Lindholm
Wikners Lauritz 1140:1 9 258,2 kl I Lantto
Mira Iii 1566 Sh 1120:2 10 301,4x kl N Holmström
 
Rovaniemi Sunnuntai 16.05.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1180:1 1 237,9x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:1 4 257,5x kl N Holmström
Jella 1100:2 p - kl M-M Kursula
 
Tornio Maanantai 03.05.2010 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1180:1 9 301,3x kl N Holmström
Wikners Lauritz 1200:1 hll - kl I Lantto
Niemenpellon Raichu 1220:1 hll - kl So Hepo-Oja
 
Oulu Maanantai 29.03.2010 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 6 242,1x kl Ne Lindholm
Niemenpellon Raichu 1180:2 11 254,9x kl So Hepo-Oja
 
Oulu Lauantai 14.11.2009 lähtö 31
Mystical Zinda 1528 Sh 1220:2 2 249,1x kl H Purontakanen
Niemenpellon Raichu 1180:2 6 259,2 kl So Hepo-Oja
 
Tornio Sunnuntai 25.10.2009 lähtö 31
Fanny Vi 1180:1 4 243,7x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:2 5 256,7x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1180:3 7 249,5x kl E Jokinen
Mystical Zinda 1528 Sh 1160:1 p - kl H Purontakanen
Niemenpellon Raichu 1140:1 p - kl So Hepo-Oja
 
Rovaniemi Sunnuntai 18.10.2009 lähtö 31
Fanny Vi 1180:1 1 242,1 kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:2 5 257,4x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1180:2 8 253,3 kl E Kantola
Wikners Lauritz 1120:1 hll - kl I Lantto
 
Kaukonen Sunnuntai 20.09.2009 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 880:1 2 255,2x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 960:2 5 248,4x kl E Kantola
 
Tornio Sunnuntai 13.09.2009 lähtö 31
Fanny Vi 1180:1 2 240,3 kl Ne Lindholm
Niemenpellon Raichu 1140:2 3 246,2 kl So Hepo-Oja
Mira Iii 1566 Sh 1120:2 9 256,8x kl L Alapekkala
Wikners Lauritz 1140:1 12 258,2 kl I Lantto
Allgunnens Viking 1200:1 15 254,8 kl E Kantola
 
Seinäjoki Sunnuntai 16.08.2009 lähtö 33
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 5 257,5x kl L Alapekkala
Mystical Zinda 1528 Sh 1200:3 7 248,9 kl H Purontakanen
 
Kalajoki Lauantai 11.07.2009 lähtö 39
Mystical Zinda 1528 Sh 1160:2 3 249,2x kl H Purontakanen
Wikners Lauritz 1140:1 11 304,7x kl I Lantto
 
Tornio Lauantai 11.07.2009 lähtö 31
Fanny Vi 1180:2 2 241,8x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:2 3 259,7x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1180:1 7 254,7x kl H Laukkanen
 
Kemijärvi Sunnuntai 05.07.2009 lähtö 31
Wikners Lauritz 1080:2 1 249,1 kl I Lantto
Fanny Vi 1160:2 3 241,7x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1080:1 5 259,9x kl L Alapekkala
 
Sodankylä Lauantai 27.06.2009 lähtö 31
Wikners Lauritz 1120:1 1 253,2 kl I Lantto
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 2 253,1x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1220:2 8 251,8 kl H Laukkanen
Niemenpellon Raichu 1180:2 p - kl So Hepo-Oja
 
Rovaniemi Lauantai 20.06.2009 lähtö 31
Wikners Lauritz 1100:1 2 257,5x kl I Lantto
Mira Iii 1566 Sh 1120:1 6 257,0x kl L Alapekkala
Fanny Vi 1200:1 p - kl Ne Lindholm
 
Tornio Perjantai 05.06.2009 lähtö 31
Wikners Lauritz 1100:2 1 255,5 kl I Lantto
Fanny Vi 1220:1 4 242,3 kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 8 257,9x kl L Alapekkala
 
Halsua Sunnuntai 31.05.2009 lähtö 31
Niemenpellon Raichu 1160:1 2 252,0x kl So Hepo-Oja
Fanny Vi 1220:2 4 247,0 kl M Räbinä
Mira Iii 1566 Sh 1160:2 5 256,6x kl L Alapekkala
 
Tornio Lauantai 16.05.2009 lähtö 31
Wikners Lauritz 1100:1 3 305,3x kl I Lantto
Mira Iii 1566 Sh 1160:1 4 258,8x kl L Alapekkala
 
Tornio Sunnuntai 03.05.2009 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1100:2 1 255,4x kl L Alapekkala
Fanny Vi 1200:3 5 243,8 kl Ne Lindholm
Wikners Lauritz 1100:5 8 304,0x kl I Lantto
Allgunnens Viking 1200:1 9 250,6 kl H Laukkanen
Niemenpellon Raichu 1100:4 p - kl So Hepo-Oja
 
Oulu Sunnuntai 05.04.2009 lähtö 31
Niemenpellon Raichu 1100:3 3 259,3x kl So Hepo-Oja
Fanny Vi 1180:1 9 252,7x kl Ne Lindholm
Mystical Zinda 1528 Sh 1140:1 10 300,4x kl Ane Antti-Roiko
 
Oulu Maanantai 23.03.2009 lähtö 31
Fanny Vi 1200:1 3 239,7 kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1120:1 6 256,3 kl L Alapekkala
Mystical Zinda 1528 Sh 1180:1 7 247,7x kl H Purontakanen
Niemenpellon Raichu 1140:2 8 254,1x kl So Hepo-Oja
Allgunnens Viking 1220:3 11 253,8 kl E Kantola
 
Suomussalmi Sunnuntai 08.03.2009 lähtö 1
Mira Iii 1566 Sh 1020:4 4 300,1x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1100:1 5 248,4 kl E Kantola
Wikners Lauritz 1020:3 7 303,5x kl I Lantto
 
Ylivieska Sunnuntai 01.03.2009 lähtö 31
Mystical Zinda 1528 Sh 1160:1 3 244,7x kl H Purontakanen
Niemenpellon Raichu 1120:1 5 252,5 kl So Hepo-Oja
 
Tornio Sunnuntai 22.02.2009 lähtö 31
Fanny Vi 1140:1 1 243,7x kl Ne Lindholm
Allgunnens Viking 1160:3 3 242,8x kl E Kantola
Mira Iii 1566 Sh 1100:1 4 253,8x kl L Alapekkala
 
Oulu Maanantai 16.02.2009 lähtö 31
Niemenpellon Raichu 1600:1 2 250,6x kl So Hepo-Oja
Rosenbergs Axa 1600:3 4 256,1 kl Jo Länsimäki
 
Seinäjoki Lauantai 13.12.2008 lähtö 31
Mystical Zinda 1528 Sh 1600:3 2 253,3 kl J Korkiakoski
Rosenbergs Axa 1600:2 5 255,5x kl M Kaappola
 
Kaustinen Sunnuntai 07.12.2008 lähtö 31
Rosenbergs Axa 1160:1 5 254,9 kl M Kaappola
Fanny Vi 1200:1 8 252,2 kl Ne Lindholm
 
Oulu Maanantai 24.11.2008 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 1 m252,7x kl Jul Ruotsalainen
Wikners Lauritz 1100:1 4 m329,4 kl I Lantto
 
Oulu Maanantai 03.11.2008 lähtö 31
Fanny Vi 1660:2 2 244,9 kl Ne Lindholm
Mystical Zinda 1528 Sh 1600:5 3 253,8x kl Sa Laulumaa
Niemenpellon Raichu 1600:3 4 255,8 kl So Hepo-Oja
Allgunnens Viking 1660:1 8 254,5 kl L Alapekkala
 
Ylivieska Sunnuntai 19.10.2008 lähtö 31
Niemenpellon Raichu 1100:3 2 255,2x kl So Hepo-Oja
Mystical Zinda 1528 Sh 1140:2 hll - kl M Talja
 
Oulu Maanantai 13.10.2008 lähtö 31
Niemenpellon Raichu 1100:5 1 257,5x kl So Hepo-Oja
Mystical Zinda 1528 Sh 1120:2 2 254,7x kl Sa Laulumaa
Fanny Vi 1200:2 5 247,0x kl Ne Lindholm
Rosenbergs Axa 1140:1 6 256,6x kl M Kaappola
 
Oulu Maanantai 06.10.2008 lähtö 31
Niemenpellon Raichu 1720:2 2 300,8 kl So Hepo-Oja
Mystical Zinda 1528 Sh 1760:1 3 256,8 kl Sa Laulumaa
Mira Iii 1566 Sh 1720:1 6 304,1x kl L Alapekkala
 
Tornio Sunnuntai 21.09.2008 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 2 257,3 kl L Alapekkala
Wikners Lauritz 1100:2 4 305,3x kl A-S Lantto
Jella 1100:1 hva -x kl M-M Kursula
 
Rovaniemi Sunnuntai 14.09.2008 lähtö 31
Fanny Vi 1220:1 1 243,4 kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1160:1 3 259,3 kl L Alapekkala
Jella 1140:1 5 303,7x kl M-M Kursula
Wikners Lauritz 1120:2 8 309,3 kl A-S Lantto
 
Rovaniemi Sunnuntai 31.08.2008 lähtö 31
Fanny Vi 1200:3 1 240,9 kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:3 2 256,4 kl L Alapekkala
Jella 1100:1 4 303,8 kl M-M Kursula
Allgunnens Viking 1200:2 7 255,7 kl E Kantola
 
Kaukonen Sunnuntai 24.08.2008 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 820:1 1 258,0 kl L Alapekkala
Jella 800:3 2 304,5 kl M-M Kursula
Allgunnens Viking 900:2 5 255,8 kl E Kantola
 
Rovaniemi Tiistai 29.07.2008 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1160:1 3 259,1 kl L Alapekkala
Piki Boy 1120:2 5 309,1x kl T Lokka
 
Kurtakko Sunnuntai 20.07.2008 lähtö 31
Allgunnens Viking 1160:1 1 247,5x kl E Kantola
Mira Iii 1566 Sh 1100:1 3 258,5x kl L Alapekkala
 
Tornio Torstai 17.07.2008 lähtö 31
Allgunnens Viking 1220:1 1 238,9 kl E Kantola
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 3 252,9x kl L Alapekkala
Wikners Lauritz 1100:1 5 313,5 kl I Lantto
 
Sodankylä Lauantai 28.06.2008 lähtö 31
Fanny Vi 1200:1 1 243,9x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:3 2 300,2 kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1160:1 3 257,0 kl E Kantola
 
Rovaniemi Lauantai 21.06.2008 lähtö 31
Fanny Vi 1180:1 1 240,3x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1100:5 5 300,3x kl L Alapekkala
Allgunnens Viking 1160:1 6 252,7 kl E Kantola
 
Rovaniemi Torstai 22.05.2008 lähtö 31
Allgunnens Viking 1220:1 1 246,9 kl Ju Oikarainen
Wikners Lauritz 1140:1 5 321,7x kl I Lantto
Mira Iii 1566 Sh 1160:1 hml 255,7 kl L Alapekkala
 
Halsua Sunnuntai 18.05.2008 lähtö 1
Fanny Vi 1200:1 1 245,0 kl Ne Lindholm
Jella 1140:1 p - kl M-M Kursula
 
Tornio Sunnuntai 04.05.2008 lähtö 31
Allgunnens Viking 1100:3 3 258,9 kl Ju Oikarainen
Mira Iii 1566 Sh 1100:5 7 306,3x kl L Alapekkala
 
Rovaniemi Sunnuntai 27.04.2008 lähtö 12
Mira Iii 1566 Sh 1100:6 3 301,4x kl L Alapekkala
Jella 1100:1 5 307,1x kl M-M Kursula
Allgunnens Viking 1160:1 7 259,4x kl Ju Oikarainen
Wikners Lauritz 1100:4 8 317,5x kl I Lantto
 
Oulu Maanantai 21.04.2008 lähtö 31
Mystical Zinda 1528 Sh 1100:1 2 255,7x kl Sa Laulumaa
Fanny Vi 1160:3 p - kl Ne Lindholm
 
Ylivieska Sunnuntai 06.04.2008 lähtö 31
Allgunnens Viking 1600:6 4 255,1a kl E-N Oikarainen
Mystical Zinda 1528 Sh 1600:5 5 255,8ax kl Sa Laulumaa
 
Suomussalmi Sunnuntai 30.03.2008 lähtö 7
Allgunnens Viking 1100:1 1 257,5 kl Ju Oikarainen
Jella 1060:1 4 310,6x kl M-M Kursula
Mira Iii 1566 Sh 1060:2 hll - kl L Alapekkala
Wikners Lauritz 1020:2 hll - kl I Lantto
 
Halsua Lauantai 15.03.2008 lähtö 5
Fanny Vi 1180:1 3 247,2 kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1120:1 hll - kl L Alapekkala
 
Rovaniemi Sunnuntai 09.03.2008 lähtö 31
Allgunnens Viking 1140:1 3 250,9x kl Jo Oikarainen
Piki Boy 1100:1 4 258,6 kl T Lokka
Mira Iii 1566 Sh 1120:1 5 259,4x kl E Paakkari
 
Oulu Maanantai 29.10.2007 lähtö 31
Allgunnens Viking 1600:1 2 251,9 kl E Hallikainen
Fanny Vi 1620:1 4 251,0 kl Ne Lindholm
Piki Boy 1600:3 6 307,6x kl S Oikarainen
 
Tornio Sunnuntai 14.10.2007 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 1 303,9x kl E Paakkari
Fanny Vi 1220:1 2 253,7x kl Ne Lindholm
Piki Boy 1140:2 4 315,4 kl S Oikarainen
Allgunnens Viking 1200:1 hll - kl E Kantola
Wikners Lauritz 1120:1 hll - kl I Lantto
 
Rovaniemi Sunnuntai 07.10.2007 lähtö 31
Allgunnens Viking 1760:1 1 248,6 kl E Hallikainen
Wikners Lauritz 1660:1 2 302,1x kl I Lantto
Fanny Vi 1800:2 3 248,1x kl Ne Lindholm
Mira Iii 1566 Sh 1700:2 4 303,5x kl E Paakkari
Jella 1700:1 6 305,5x kl M-M Kursula
Piki Boy 1680:1 7 310,5 kl T Lokka
 
Oulu Maanantai 17.09.2007 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1120:2 3 302,2x kl E Paakkari
Wikners Lauritz 1120:3 hll - kl I Lantto
 
Rovaniemi Sunnuntai 16.09.2007 lähtö 31
Mira Iii 1566 Sh 1140:1 1 256,7 kl E Paakkari
Piki Boy 1160:1 3 304,1x kl T Lokka
Wikners Lauritz 1140:3 hll - kl I Lantto